Notebook (Laptop) Tamiri

Notebook tamiri

Gebze Notebook menteşe tamiri ve notebook ekran tamiri alanlarında hizmet veren firmamız, menteşe onarma değişim ve yenilemegibi amaca uygun hizmetler sunmaktadır. konusunda baslica dikkat edilmesi gereken hususlarin basinda; Servis yeterliligi ve teknik bilgi birikimidir. Bilidindigi üzere Notebook tamiri hizmeti veren ve her geçen gün sayilari hizla artan kaliteli kalitesiz bir çok teknik servis açilmaktadir. Bu firmalarin bir bölümü Toshiba,Sony,Acer,Casper vs. gibi güven duydugumuz firmalardan alinan servis bayilik hakki ile hizmet vermektedirler. Bu noktada devreye giren sıkıntı ise bu markalarin servislere sağladiklari "yedek parçalarda uyguladıkları yüksek fiyat ve zorunlu tutulan stok zorunluluğudur." Bazı durumlarda bu yetkili servislerin garantisi devam eden cihazlara çesitli bahaneler sunularak notebok kullanıcılarına cihazlarının garanti disi kaldigini belirtmeleri ve yaptiklari kati anlasmalar nedeni ilede hayli yüksek fiyattan tamir ve parça degisim fiyatlari çikarmalarina neden olmaktadir.
Notebook tamiri gereksinimi Avrupa'nın Notebook satış piyasasında en hızlı büyüyen ülkesi olmamızında etkisi ile notebook satışlarına paralel olarak çekinilemez bir gereksinim olmuştur. Bu doğrultuda kurulan şirketimiz Marka bağımsız olarak çalışmaktadır. Arızalı notebook'larınızı 3 ay işçilik ve 12 ay parça garantisi ile tamir ediyoruz  Notebook anakartı,notebook dvd,cd optik okuyucuları,notebook adaptörleri,notebook klavyeleri,notebook harddiskleri'ni firmamızdan temin edebilirisniz.
       

Notebook Tamiri


"Notebook tamiri" konusunda merak ettiğiniz bilgileri elimizden geldiği kadar sizlerle paylaşmaya çalışacağız
 

Notebook Arızalarında Yapılması Gerekenler.


♦Belkide en fazla yapılan hata arızalanan cihazın enerjisisni kesmemek. Başlıca "notebook arızalarının temelini oluşturan" elektiriksel arızalarda notebookun enerjisini çekmeyerek maruz kaldığı voltaj akımına devam etmesinden ötürü cihaz üzerinde bulunan diğer devre ve komponentlerin zarar görmesine neden olmaktadır.

Laptop Ekran

Yeni açılan sitemizde Sony,Hp,Dell,Asus,Casper,Datron,Msi,Fujitsu Siemens,Lenovo,Arçelik,Toshiba ve diğer bütün modellerin laptop ekranalrını temin edebilirmisiniz. Tamir hizmeti verdiğimiz notebook markaları: acer, aidata, apple, arçelik, asus, beko, benq, casper, cbox, crea, datron, dell, escort, exper, fujitsu-siemens, hp, lenovo(ibm), lg, monster, msi, nec, packard bell, samsung, sony vaio, toshiba, vestel.


Notebook Servis Süreleri: Notebook arızlarının büyük bir bölümü anakart ve anakart üzerine entegre olan komponentlerden gerçekleşmektedir. Yetkili notebook servislerinin anakart tamiri için uguladıkları işlem açıkcası görünen ve yanmış parça bulunuyorsa, değiştirmek oluyor. Buda arızaların çok küçük bir bölümünü oluşturmakta. Diğer seçenek ise notebook anakartını değiştirmek. Bu işlem içinse yukarıda belirttiğimiz gibi 30 iş gününün bitmesini beklemeniz gerekmekte. Bir diğer yaygın arıza ise notebook ekranlarından kaynaklanan arızalar. Ekranda çizgilerin oluşması oyun oynarken yada video izlerken ekranın çeşitli renk tonlarını alması, ekranın kasasına bastırınca ekranın kararması,inverter arızaları. Ekran arızalarında tamir yanlızca inverterlere mümkün ortalama tamir süresi 2-4 gün aralığındadır. Floresan bir diğer sık karşılaşılan sorun floresan değişiminin zahmetli olmasının yanı sıra aynı kalitede floresan takılması gerekmektedir.

 

Bios Markaları ve standart bios sıfırlama kodları aşağıdaki gibidir. Vobis ve Ibm bios şifresi: merlin, Dell bios şifresi ;"Dell",Biostar;Biostar,Compaq bios şifresi ;"Compaq",Enox ; xo11nE, Epox ;central,Freetech;Posterie,IWill;iwill,Jetway;spooml,Packard Bell;bell9,QDI;QDI Siemens;SKY_FOX,SOYO;SY_MB,TMC;BIGO,Toshiba Bios Şİfresi; "Toshiba" Notebooklarda en çok kullanılan bioslardan Ami Bios için; AAAMMMIII, AMI?SW , AMI_SW, BIOS, CONDO, HEWITT RAND, LKWPETER, MI , PASSWORD. (Büyük harfle yazmayı unutmayın.)

Toshiba Notebook Arızaları- Toshiba Notebook Parça Ücretleri- Toshiba Servis Garanti Şartları

  • Toshiba notebook ekran arızası,toshiba notebook ekran çatlaması,Toshiba klavye,tuşu,kasa çatlaması,geri yükleme,toshiba, menteşesi,toshiba inverteri,pili,batarya hücresi,batarya süresi,pil ömrü,şarş aleti,toshiba adaptör,ısınma,fan sorunu,fan ses problemi,chipset değişimi,toshiba ekran kartı,toshiba driver yükleme,toshiba wireless,dvdrw,slim dvd,toshiba çanta, toshiba touchpad,mouse kayması,toshiba sistem geri yükleme,toshiba özel servisi,telefon dres bilgisi,toshiba anakart,kullanılmış anakart,sıvı teması,düşme darbe alması.

Notebook hdd değişim, Notebook cd-dvd okumuyor, Notebook cd-dvd sürücü, Notebook cd-dvd sürücü değişim, Notebook usb görmüyor, Notebook usb port değişim, Notebook lcd panel, Notebook ldc ekran, Notebook açılmıyor, Notebook çok ısınıyor, Notebook ısınıp kapanıyor, Notebook fan, Notebook fan çalışmıyor, Notebook işlemci, Notebook işlemci çalışmıyor, Notebook görüntü gelmiyor, Notebook reset atıyor, Notebook elektrik almıyor, Notebook düştü açılmıyor, Notebook sıvı teması, Notebook klavye çalışmıyor, Notebook klavye, Notebook hdd çalışmıyor, Notebook hdd, Notebook ekran kırıldı, Notebook lcd kırıldı, Notebook lcd panel kırıldı, Notebook lcd ekran kırıldı, Notebook adaptör çalışmıyor, Notebook adaptör, Notebook wireless çalışmıyor, Notebook görüntü 4-6-8′e bölündü, Notebook görüntüde çizgiler var Notebook ekranda mürekkep dağılması oldu, Notebook ekran çatladı, Notebook lcd çatladı, Notebook menteşe, Notebook kasa, Notebook kasa kırıldı, Notebook kasa tamir Notebook menteşe tamir, Notebook menteşe kırıldı, Notebook anakart, Notebook anakart tamir, Notebook anakart değişim, Notebook ekran kartı Notebook ekran chipi, Notebook ekran kartı değişimi, Notebook ekran chipi değişimi, Notebook ekran çipi vb. probleminiz var ise hemen iletişime geçin.

Laptop Ekranı Değiştirme

19 Ocak 2010 Yazan laptop tamiri

Gerekli malzeme:

Yıldız Tornavida, Vidaları ve yapışkan etiketleri saklamak için bir kutu.

Vidaları sökme:

Genellikle ekranı kaplayan çerçeveyi tutan dört vida bulunmaktadır. Bu vidalar, estetik görünebilmesi için plastik çerçevenin renginde yapışkan etiketlerle üzeri kapatılmıştır. Bu yapışkanları tespit edip nazikçe kaldırın. Bu yapışkanları kutuda muhafaza edin. Sonra 4 vidayı yıldız tornavidayı kullanarak sökün. Bunları da kutuda saklayın.

Çerçeve çıkarma:

Vidaları söktükten sonra ekran çerçevesini ekrandan ayırmaya çalışın. Örnek olarak resim çerçevelerini düşünün. Notebook’un LCD panelini çerçevenin içerisindeki fotoğraf gibi farzedin. Fotoğrafı resim çerçevesinden çıkarırken uyguladığınızı burada da uygulayabilirsiniz. Çerçeveyi ayırmak için elinizi kullanın. Eğer çerçevenin yapıştırılmış olduğunu hissederseniz nazikçe hareket etmelisiniz. Çerçeveyi yavaşça adım adım çıkarın. Çok hassas davranarak yavaşya ayırmaya çalışın. Sony ve Apple gibi bazı markaların birtakım modellerinde çerçeve yapıştırılmış olduğu için sökmek hayli zordur.


1-Vida saklama etiketleri
2-Vidalar
3-Ekran Çerçevesi
4-LCD panel
5-Vidalar
6-Üst kapak
7-LCD Esnek Data Kablosu
Inverter’ı ve LCD paneli çıkarın:

Ekranı menteşelerle tutan dört kenardaki vidaları bulun ve bunları yıldız tornavida kullanarak sökün. Ekrandan gelen ve LCD inverter kartına giden 2′li kalın (yüksek voltaj) kabloyu bulun. (Inverter genellikle LCD ekranın alt tarafında küçük transformatöre benzeyen dikdörtgen bir karttır). Genellikle pembe ve beyaz kablodurlar. Bulması gayet kolaydır. Bunlar LCD’nin floresan kablosudur. Bunları inverter’dan çıkarınız. Son kalan bağlantı ise bilgi


1-inverter konnektör
2-Alt flex-kablo konnektör
3-Çekme bandı

Data kablosunu sökün:

Bu kablonun görevi datayı LCD’yi taşımaktır. Bu kablo 10 ile 40 adet arasında pin bağlantısı olan esnek bir kablodur. Bu kabloyu ekrana bağlantı kısmındaki konnektörün her iki tarafına eşit bir itme ile dikkatlice sökün. Bazı data kablolarında çekme bandı vardır. Eğer itina edilmezse pinlerin eğilmesi mümkün olabilir.

 

1-display panel konnector
2-Çekme bandı
3-Üst flex-kablo konnektör

Yeni LCD panelin takılması:

Yeni ekranın takılması için buradaki yönergeleri ters sıra ile takip ederek tekrar uygulayınız.

Son olarak LCD panelin arka tarafında LCD part number (model numarasını) görebilirsiniz. Genellikle bilinen markalar ekranın arkasında sol sütunda bu bilgiyi verirler. Bu model numarasını bize bildirerek de LCD panel satın alabilirsiniz.